معرفی کتاب صفر به یک

پیتر تیل نیاز به معرفی ندارد. او بنیانگذار شرکت PayPal و یکی از نخستین سرمایه‌گذاران فیسبوک است. یک کارآفرین موفق که کارهای زیادی انجام داده و در این کتاب شرح می‌دهد که چگونه شرکت‌های بزرگ از هیچ متولد می‌شوند. کتاب «صفر به یک» آنقدر بین کارآفرینان و استارتاپ‌ها محبوب است که مجله فوربز گفته که خواندن آن به شما احساس قدرت فرابشری می‌دهد. این کتاب از زمان انتشار همواره جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه نوآوری، کارآفرینی و استارتاپ‌ها بوده است و در اغلب لیست‌های «کتاب‌هایی که حتما باید مطالعه کرد» قرار دارد.

تقلید از یک الگو آسانتر از خلق چیزی نو است. انجام دادن کاری که می‌دانیم چگونه آن را انجام دهیم، جهان را از 1 به n می‌برد و چیزی آشنا به آن خواهد افزود. اما هرگاه چیزی نو خلق می‌کنیم، از «صفر به یک» می‌رویم.

عمل خلق، منحصر به فرد است، همانند خلق کردن چیزی بااهمیت! و نتیجه چیزی تازه و غریب است.

زمان برگزاری

چهارشنبه‌ها

۱۶ الی ۱۸

نحوه و مکان برگزاری

حضوری

مجتمع فناوری دانشگاه شریف

personتسهیلگران

وحید عطاری

یکی از علایقم کسب‌وکار و کارآفرینی است و در موردش دوست دارم بخونم صحبت کنم و بفهمم که تو این زمینه‌ها چه منطق‌هایی حکم‌‌فرماست، چه اتفاقاتی داره میفته و چیکار میشه کرد، همچنین دوست دارم این مباحث رو به صورت کاربردی و در ساحت‌های مختلف شخصی، سازمانی، جامعه و غیره بررسی کنم.

تحصیلاتم MBA و مهندسی صنایع بوده و چند سالی رو هم در مرکز کارآفرینی شریف مسئولیت هسته‌های کارآفرینی رو داشتم.

گلایل صفوی

گلایل صفوی هستم، دکترام رو در رشته مدیریت فناوری اطلاعات گرفتم و در همین حیطه هم تدریس و پژوهش می‌کنم.

وقتی که ایده همکاری با همخوان مطرح شد، از چند جهت برام جذاب بود. اول اینکه این مسیر رو برای خودم پر از یادگیری می‌بینم و امید دارم که در تعامل با مخاطبان همخوان بتونم با زوایای دید متفاوتی آشنا بشم و دنیام رو بزرگ‌تر کنم. در کنار اون، فکر می‌کنم طی این سال‌های تدریس و پژوهش در حوزه کسب‌وکارها و به خصوص کسب‌وکارهای دیجیتال، تونستم تجربه‌هایی رو برای آزمودن اون چیزی که کتاب‌ها بهمون یاد میدن به دست بیارم و فکر ‌می‌کنم با انتقالش به سایرین می‌تونم اندکی به فهم بهتر این مفاهیم کمک کنم.

فرم ثبت‌نام کتاب صفر به یک

جهت ثبت‌نام ابتدا فرم زیر را تکمیل نمایید و با زدن دکمه ثبت‌نام و خرید اشتراک به درگاه پرداخت منتقل شوید.

سوالات متداول

فهرست