نه داستان

در دوره ی با داستان همراه با هم ، به مصاف زندگی و بالا و پایین های آن می رویم.
همراه نویسنده و اهالی داستان ،‌به روزمرگی های انسان معاصر می پردازیم و گاه از خطوط معمول عبور می کنیم. جور دیگر بودن و جور دیگر زندگی کردن را تمرین می کنیم . لذت و شگفتی را در کنار تراژدی تجربه می کنیم و دوباره به چگونه بودن می اندیشیم.
این دوره با کتاب نه داستان کوتاه از سلینجر نویسنده ی معاصر آمریکایی، خالق رمان محبوب ناتور دشت همراه می شویم. داستان های زندگی را از دریچه ذهن روایتگر  و خلاق سلینجر می بینیم.
تصویری که جریان عادی زندگی را مقابل چشمانمان به حرکت در می آورند تا از آثار جنگ بر زندگی صحبت کنیم و به رواداری و صلح بیاندیشیم.
این کتاب در سال ۱۹۵۳ چاپ شده است.
( خدای من ، زندگی جهنم است .)…
…( ای پدران و ای اموزگاران،‌با خود می اندیشم که به راستی جهنم چیست؟ به باور من ،‌ جهنم چیزی نیست جز رنج انسانی که از عشق ورزیدن عاجز است.)
عمل خلق، منحصر به فرد است، همانند خلق کردن چیزی بااهمیت! و نتیجه چیزی تازه و غریب است.

زمان برگزاری

دوشنبه‌ها

۱۷ الی ۱۹

نحوه و مکان برگزاری

مجازی (رایگان)

جلسه گوگل میت

personتسهیلگران

زهره سلطانی

من، زهره سلطانی هستم، تسهیلگر. و پژوهشگر زندگی و خودشناسی و ارتباط آن با بعضی حوزه‌ها از جمله ادبیات.
جلسات و جو همخوان برای من جایی هست که دیدگاه‌های متفاوت اجازه دارند مطرح شوند و در محیطی صمیمی و هدفمند دیده و شنیده شوند.
این دوره همخوان، قرار هست نگاهی داشته باشیم به زندگی و داستان‌هایش. با هم داستان کوتاه می‌خوانیم و در روند بررسی داستان‌ها، با طرح سوال و تعمق، به راه‌حل‌هایی متفاوت می‌اندیشیم، و با هم جور دیگر دیدن را تجربه و تمرین می‌کنیم.

آزاده دبیری

آزاده دبیری هستم
در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات تحصیل کردم، در حال حاضر به یک کار فنی هنری مشغولم.
از وقتی که به خاطرم میاد شیفته‌ی ادبیات، هنر و علوم انسانی بودم. تا اینکه اوایل سال ۹۸ جسارت به خرج دادم و سعی کردم نزدیک تر به علایقم زندگی کنم
اواسط سال ۹۸ از طریق یکی از دوستانم که دانشجوی شریف بود با همخوان آشنا شدم و سبک فعالیت این مجموعه خیلی تاثیرگذار بود روی رفتارم بخصوص با کودکان اطرافم! شاید چون هنوز نگاه میکنن و توجه دارن به اطرافشون..
مسیر همخوان برای من با یادگیری و رشد همراه هست، امیدوارم تو این سفر همراه هم باشیم.

فرم ثبت‌نام کتاب نه داستان

جهت ثبت‌نام فرم زیر را تکمیل نمایید.

(این کتاب با حمایت مرکز کارآفرینی شریف به صورت رایگان برگزار می‌شود)

فهرست